Szerzőknek

Publikációs folyamat

A Civil Szemle negyedévente megjelenő szakmai folyóirat, amely tudományos igényű elemzéseket, tanulmányokat közöl a civil társadalomról, a nonprofit szektorról. Minden közlésre szánt írásnak eredetinek kell lennie, azaz nem állhatnak más folyóiratnál bírálat alatt, illetve korábban máshol nem jelenhettek még meg.  Mivel a folyóirat a nemzetközi citációs indexekben szerepel, a benyújtott írásokat a következő módon fogadjuk:

1. A publikációs folyamat regisztrációval és legfeljebb 400 szavas abstract (téma megjelölése, kutatási kérdés, módszerek, eredmények) benyújtásával veszi kezdetét. 

2. Azon benyújtott abstractok szerzői – amely összefoglalók a folyóirat profiljába vágnak és a szerkesztőség megítélése szerint a Civil Szemle minőségi elvárásainak megfelelnek – felkérést kapnak a teljes cikk benyújtására (körülbelü 40 000 karakter,  docx formátum, APA7 stílus, a forrásjegyzékben a források DOI azonosítók feltüntetése).
A tanulmányhoz az abstractot magyar és angol nyelven is be kell nyújtani a tanulmányhoz három-hat kulcsszót kell megadni.
Be kell nyújtani a szerző rövid (maximum 10 soros) önéletrajzát angol és magyar nyelven, folyamatos szövegként, egyes szám harmadik személyben megírva, feltüntetve a szerző elektronikus elérhetőségét. (Támpontok: születési adatok, végzettségek, munkahely, releváns tapasztalatok, díjak-elismerések, fő kutatási témák stb.)

3. A cikket a szerkesztőség értékeli, hogy megfelel-e a megjelenés követelményeinek. Amennyiben igen, a főszerkesztő elindítja a lektorálási folyamatot, ha nem, visszajelzést küld a tanulmány elutasításáról.

4. A főszerkesztő – amennyiben a tanulmány azt tükrözi, amit az abstract ígért – szerkesztőt jelöl ki a tanulmány gondozására, aki külső bírálókat kér fel a kézirat értékelésére. A bíráló(k) bírálati lap segítségével felmérik a tanulmány relevanciját és minőségét, tartalmi és formai megfelelőségét, majd ennek alapján javaslatot tesznek a megjelenésre. A főszerkesztő a szerkesztővel közösen a beérkezett bírálatok és javaslatok alapján dönt a tanulmány további sorsáról.

5. A szerző a kapott bírálat és a szerkesztői iránymutatás alapján átdolgozza a kéziratát, majd újra benyújtja azt. A szerkesztő mérlegeli, hogy a szerző megfelelően reagált-e a bírálatokra, és a főszerkesztővel közösen dönt a kézirat elfogadásáról. Szükség esetén további módosításokat kér a szerzőtől.

6. A főszerkesztő a szerkesztőség segítségével ütemezi a cikk megjelenését a folyóirat következő lapszámainak egyikébe, és a tanulmányt gondozó szerkesztővel és az olvasószerkesztővel közösen elkészíti a cikk végleges, nyomtatható formáját.

7. A szerzők a nyomtatott lapszámból tiszteletpéldányt kapnak.

Az alábbi regisztráció kitöltése után cikkeit a civilszemle@gmail.com címre várjuk magyar vagy angol nyelven.